Üritused toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30. Õhtute esimene tund on meditatsiooni päralt. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.
Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on mais kavas kaks teemat:
-
Vaddhaka loenguseeria mineviku suurtest budismiõpetajatest (04.05). Loengusarja viimases loengus räägib Vaddhaka lääne õpetajatest olevikus. Tõlge eesti keelde.
-
Kolme õhtu (11., 18. ja 25. mai) teemaks on „Karaṇīya-metta-sutta“ ehk Buddha õpetus heasoovlikkusest (mettā’st). Õhtuid juhib Dharmacharini Vidyasakhi Londoni budistlikust keskusest. Tõlge eesti keelde.
Kevadhooaja viimaseks ürituseks on neljapäeval, 25. mail toimuv meditatsiooni- ja budismiõhtu.
[tabgroup]
[/tabgroup][toggle type=”gray” title=”Karaṇīya-metta-sutta (Sn 1.8) – Buddha heasoovlikkuse õpetuse tõlge” active=””]
Buddha heasoovlikkuse õpetus
See, kes teab, kuidas teha tõeliselt head, kes soovib jõuda täiusliku rahu seisundisse, peaks toimima nõnda:
Ta peaks olema võimekas, ausameelne, üdini aus, viisakas kõnes, malbe ja leplik. Rahulolev ja vähenõudlik, väheste kohustuste ja lihtsa eluviisiga, rahunenud aistimisvõimetega ja arukas, tagasihoidlik ja peredesse mitte kiindunud. Ärgu ta tehku vähimatki niisugust, mille eest targad võiksid teda laita. (Ta mõelgu:)
„Olgu kõik olendid õnnelikud ja kaitstud, olgu nende süda täis rõõmu! Missugused ka ei oleks olendid, kas nõrgad või tugevad, pikad, kogukad või keskmist kasvu, lühikesed, väikesed või suured, nähtavad või nähtamatud, kas elavad nad kaugel või lähedal, kas on nad sündinud või veel sündimata, eranditult kõik – olgu nende süda täis rõõmu! Ärgu keegi petku kedagi, ega põlaku kusagil mingil moel ja ärgu ta vihahoos ega vimmas soovigu teisele kannatust!“
Nagu ema kaitseb oma last, oma ainukest last enda elu hinnaga, nõnda avardagu ta oma süda mõõtmatuks, et hoida seal kõiki olendeid. Avardagu ta oma süda mõõtmatuks, et tunda heasoovlikkust kõigi vastu maailmas, nii ülal, all kui ümberringi, takistamatult, vihkamise ja vaenuta.
Olgu seistes, kõndides, istudes või lamades, igal ärkveloleku hetkel ta hoidku seda meeles. Selle kohta öeldakse õilsaim eluviis.
Ja kui ta ei klammerdu vaadetesse, on kõlbeline ja õnnistatud täiusliku mõistmisega ning on hüljanud iha naudingute järele, siis ei sünni ta enam iial uuesti.
[/toggle]