Organisatsioonist

Organisatsioonist ja tegevuse rahastamisest

Budistliku keskuse elu korraldamine eeldab organisatsiooni ja organisatsioon koosneb inimestest.
Ennekõike sõltub keskuse tegutsemine selles osalevate inimeste – sangha – toest ja heldusest.

Budakoja tegevust korraldab MTÜ Budakoda (registrikood: 80172330), mittetulundusühing, mille liikmeskond ja juhatus koosnevad Triratna ordineeritud budistide ühenduse liikmetest ja tegevatest dharmamitra’test.

Põhiosa Budakoja sissetulekutest tuleb kursuste, laagrite ja teiste ürituste osavõtutasudest ning annetustest, osaliselt ka ruumide rendist teistele rühmadele, kes kasutavad meie ruume Tallinnas.

Budakoja sissetulekuid kasutatakse hoone jooksvate kulude katmiseks; meditatsioonipatjade, -tekkide ja -mattide soetamiseks Tallinna ja Tartu keskuste tarvis; veebilehe haldamiseks, kus jagame põhjalikku eestikeelset teavet meditatsiooni ja budismi kohta ning on võimalik tasuta alla laadida eestikeelseid raamatuid ja teisi õppematerjale; ühe Eesti põhjalikuma budismialase raamatukogu arendamiseks; külalisõpetajate sõidukulude tasumiseks; nädalavahetuse laagrite tarvis pindade rentimiseks.

Kõik meie õpetajad õpetavad tasuta. Nad ei saa sissetulekut ei õpetamise eest ega ka muu organisatoorse töö eest Budakojas; motivatsiooniks on lihtsalt Eestis dharma jagamisel abiks olla.

Üks põhilisi Budakoja tegutsemise eesmärke on kasvatada Buddha õpetuste – dharma – tundmist Eestis. Seetõttu kasutame osa oma sissetulekust, et aidata rahastada budistlike raamatute ja teiste õppematerjalide tõlkimist eesti keelde ja nende kirjastamist. Oleme muu hulgas toetanud järgmiste raamatute tõlkimist: Vajragupta “Budism igapäevaelus: meelerahu teejuht”, Andrew Skilton “Budismi lühiajalugu”, David Loy “Raha, seks, sõda, karma”, Maitreyabandhu “Elu täie tähelepanuga”, Linnart Mäll, Märt Läänemets ja Teet Toome “Ida mõtteloo leksikon”. Meie veebilehelt saab tasuta alla laadida Chris Paulingi raamatu “Sissejuhatus budismi”, Sangharakshita raamatu “Buddha õilis kaheksaosaline tee” ning Kamalashila raamatu budistliku meditatsiooni teemal “Mõtlus – tee meelerahu ja ületava mõistmiseni”. Me oleme eesti keelde tõlkinud ka budismi alusõpingute kursuse.