Tavaliselt kujutatakse Buddhat inimesena, kes istub üksinda, sügavas meditatsioonis. Seepärast võib ehk üllatada, kui suurt tähtsust omistatakse budismis sanghale, vaimsele kogukonnale.
Mõni inimene arvab, et guru või õpetaja on ainus, mida ta vajab. Teisele tundub mõte jagada teistega oma sisemist ja välist elu, oma edusamme ja pettumusi suure katsumusena või lausa ohtlik. Kuid vaimse kogukonna sisu ei ole mõtlematu mugandumine või muretusse rühma kuulumine. Vaimse kogukonna näol on pigem tegu arenevate indiviidide vaba ühendusega, kes otsustavad üksteist vaimsel teekonnal toetada.
Selles raamatus uurib Sangharakshita vaimse kogukonna olemust, tasakaalustades oma vaatlusi mõtisklustega selle üle, mis teeb meist tõelise indiviidi, mida tähendab olla tõeline inimene. Vaatluse alla tulevad meie suhted sõprade, perekonna, töökaaslaste ja vaimsete õpetajatega ning viisid, kuidas vaimne kogukond saaks maailmale laiemalt abiks olla. Isegi kui mõned Sangharakshita isiklikud vaated tunduvad kohati kultuuriliselt võõrana, on need hea lähtepunkt, millelt ise suhteid edasi mõtestada ja maailmas oma toimimise
viisid leida.
Raamat tervikuna
Kogu raamatu pdf-faili leiab lugemiseks siit lingilt.
Nende raamatute eesti lugejale kättesaadavaks tegemisele on vabatahtlikult oma aega ja energiat panustanud mitmed inimesed. Raamatute failid on tasuta allalaaditavad, aga oleksime siiralt tänulikud, kui leiaksid võimaluse teha annetuse, millega toetada Budakoja tegevust ja uute budismi tutvustavate raamatute väljaandmist. Annetuse saab teha meie arveldusarvele: MTÜ Budakoda, EE342200221020043907 (Swedbank).
Raamatu info
Sangharakshita “Mis on sangha?”
- Tõlgitud teosest: “The Complete Works of Sangharakshita Volume 3: The Three Jewels II” Windhorse Publications 2017. Raamatu „Mis on sangha?“ tõlge on avaldatud kokkuleppel kirjastusega Windhorse Publications.
- Raamatu avaldamist toetasid FutureDharma Fund ja ECA.
- Kirjastus: MTÜ Budakoda, 2024
- Eestikeelne tõlge: Kaido Kangur