Tallinna Budakojas esmaspäeviti (02.09-18.11, 02.12-16.12) kell 18.00–20.15.
Mettā bhāvanā – heasoovlikkuse kasvatamine – on harjutuste perekonna keskmes, millest kõik võivad olla aluseks taipamisele ning tegelikkuse otsesele nägemisele. Need on neli brahmavihaarat ehk „jumalikku asupaika“. Neid tuntakse ka mõõtmatutena (aparimāṇa), mida kutsutakse nõnda, kuna nende intensiivsus ja ulatus näib mõõtmatu.
Nendeks neljaks harjutuseks on mettā bhāvanā (heasoovlikkuse kasvatamine), karuṇā bhāvanā (kaastunde kasvatamine), muditā bhāvanā (kaasaelava rõõmu kasvatamine) ja upekkhā bhāvanā (võrdse suhtumise kasvatamine).
Neil õhtutel uurime loengute ja rühmavestluste käigus kõiki mõõtmatuid asupaiku, harjutades meditatsioone ja tutvudes sarnaste harjutustega nagu näiteks tonglen’iga.
Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde.
Novembri ja detsembri õhtutele lisavad oma panuse:
- Kaido Kangur (11.11): „Öö on pimedaim enne koitu“.
Ööl enne virgumist puudutas Gautama Siddhārtha käega maad. Miks ta nii tegi? - Toomas Schvak (18.11): „Muusika ja neli mõõtmatut“.
Lühiettekandes käsitletakse muusika rolli nelja mõõtmatu harjutamiseks vajalike hoiakute kujundamisel, avades isikliku vaatenurga ühele Arvo Pärdi teostest. - Jnanakara (02.12): „Kaastunde otsingutel bodhisattva Avalokitešvara jälgedes“
- Bodhikara (09.12): „Sügavast mõistmisest avara mõistmiseni: kaastunne varajastes budistlikes õpetustes“
- Erkki Otsman (16.12): „Kibemagusus Edith Piafi lauludes ja elus“
Õhtute kava:
- Kell 18.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
- Kell 19.00: loengusari
Osalemine annetusepõhine.
[tabgroup]
[/tabgroup]